ZESPÓŁ

Joanna Romanów-Klapczyńska

Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego kierunku Prawo, a także podyplomowego studium Wyceny Nieruchomości organizowanego przez Wydział Zarządzania i Ekonomii Politechniki Gdańskiej.

W latach 2010 - 2012 odbywała aplikację radcowską przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Gdańsku, podczas której uzyskała wiedzę merytoryczną i praktyczną niezbędną do wykonywania zawodu radcy prawnego. W marcu 2013 roku uzyskując pozytywny wynik z egzaminu zawodowego została wpisana na listę radców prawnych prowadzoną przez Okręgową izbę Radców Prawnych w Gdańsku pod numerem wpisu GD 2403.

Doświadczenie zawodowe zdobywała jako członek Studenckiej Uniwersyteckiej Poradni Prawnej działającej przy Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego oraz jako asystent w departamencie prawnym (sekcji sądowej) znanego banku, gdzie zajmowała się głównie przeprowadzaniem procesów windykacyjnych w ramach postępowania klauzulowego, nakazowego, spadkowego, zdobywając wiedzę z zakresu procesów windykacyjnych i prawa bankowego. Następnie doskonaliła swoje umiejętności zawodowe współpracując z kancelariami radców prawnych, gdzie prowadziła głównie kompleksową obsługę podmiotów gospodarczych, z polskim, jak również z zagranicznym kapitałem zakładowym, zajmujących się działalnością deweloperską, hotelarską oraz transportową, jak również obsługę wspólnot mieszkaniowych oraz klientów indywidualnych w zakresie prawa rodzinnego, cywilnego oraz prawa pracy. Rozwiązywała zagadnienia związane z prawem budowlanym, nieruchomościami, jak również z prawem upadłościowym i naprawczym oraz występowała w roli pełnomocnika strony przed sądami powszechnymi w procesach cywilnych, gospodarczych, pracowniczych. W trakcie pracy w Kancelariach Radców Prawnych zdobyła doświadczenie w kontaktach z klientami, umiejętność samodzielnego prowadzenia spraw oraz stosowania prawniczego języka angielskiego w praktyce.

image-placeholder.jpg
image-placeholder.jpg
image-placeholder.jpg

Specjalizuje się w zagadnieniach z zakresu prawa cywilnego (ze szczególnym uwzględnieniem nieruchomości, jak również spraw odszkodowawczych), prawa gospodarczego, rodzinnego i opiekuńczego, prawa administracyjnego, a także w prawie pracy i prawie imigracyjnym.

Obecnie odbywa obowiązkowe praktyki organizowane przez Pomorskie Towarzystwo Rzeczoznawców Majątkowych w Gdańsku będące wstępem do osiągnięcia uprawnień rzeczoznawcy majątkowego.

Włada językiem angielskim również w zakresie terminologii prawniczej (egzamin TOLES - Test of Legal English Skills).

Swoją pracę wykonuje z pasją i zaangażowaniem. W celu zapewnienia wysokiej jakości świadczonych usług systematycznie uzupełnia swoją wiedzę uczestnicząc w różnego rodzaju szkoleniach.